stop

Klubový otvírák zahájil spolupráci s Českou Golfovou Asociací Hendikepovaných

Klubová turnajová sezóna na Loretě začala již tradičně turnajem Klubový otvírák. Netradičně se však turnaje zúčastnili reprezentanti České republiky v hendigolfu a pomyslně tak turnaj zahájil spolupráci mezi Loreta Golf Clubem Pyšely a Českou Golfovou Asociací Hendikepovaných.

V rámci turnaje si zahráli domácí členové a v devíti Pro-Am flightech se sešli vždy jeden hráč hendigolfu a tři hráči z řad domácích členů a golfových novinářů. Cílem bylo především představit hendigolf členům klubu a zprostředkovat jim přímou zkušenost, díky níž viděli, že tito hráči nejsou žádnou vyčleněnou skupinou, nepotřebují speciální kategorie a mohou v turnaji poměřit síly se “zdravými“ golfisty.

Loreta Golf Club v rámci spolupráce s CZDGA iniciuje výběr finanční částky potřebné na zakoupení vozíku paragolfer, který by byl poté trvale k zapůjčení na Loretě. Na podporu této iniciativy se v rámci turnaje hrála dobrovolná soutěž, díky níž se podařilo vybrat prostředky ve výši 9 150Kč. Stokorunou z každého uhrazeného startovného podpořil iniciativu Club a celková vybraná částka se tak vyšplhala na 14 650Kč. Do cíle ještě zbývá dlouhá cesta, jelikož pořizovací cena vozíku je 12 990EUR. Podporu však na turnaji přislíbila řada z jeho účastníků.

Skutečnost, že se nejednalo o zcela běžný golfový turnaj, byla znát na velmi příjemné atmosféře a také účast byla navzdory rannímu dešti velmi dobrá. Několik hráčů doslova řeklo, že pokud by v turnaji nehráli hendikepovaní hráči, omluvili by se kvůli špatnému počasí nebo různým bolestem zad a podobně. Svědomí jim ale nedalo nedorazit, když si porovnali svou drobnou bolest či lenost s překážkami, které musí nejen při hře překonávat hendikepovaní hráči.

V rámci vyhlášení výsledků byla prezentována budoucí spolupráce mezi klubem a CZDGA a na závěr podepsali prezident LGCPY Martin Křížek a prezident CZDGA Miroslav Lidinský smlouvu o spolupráci. Poděkování patří valné většině účastníků turnaje, kteří počkali na vyhlášení výsledků a vytvořili výbornou a důstojnou kulisu zakončení turnaje.

Věříme, že spokojené byly všechny tři strany: hráči hendigolfu, členové klubu a ostatní hráči i zástupci Loreta Golf Clubu Pyšely. Jsme rádi, že jsme učinili první a zdařilý krok v naší spolupráci a těšíme se na další podobné akce.