stop
 

Czech Masters zblízka očima bratrů Žákovcových

 

Naši členové Filip a Martin Žákovcovi, se vydali za zážitky a zkušenostmi na turnaj PGA European Tour - Czech Masters na Albatross. Čtyři dny na turnaji prožili v roli dobrovolníků přidělených k European Tour TV Production. Loreta měla tak na tomto významném turnaji zástupce, kteří svým dílem přispěli k hladkému průběhu akce. Můžete si přečíst jejich zážitky a pohled na Czech Masters z pohledu dobrovolníka.

 

Czech Masters zblízka

Za špičkových golfem se nemusí nutně jezdit tisíce kilometrů. Po pár letech se do naší země vrátila European Tour a takovou podívanou by si žádný golfista neměl nechat ujít. A tak bylo rozhodnuto. V srpnu se jede na Albatross, ať se děje cokoliv. Jenže jsme ještě nevěděli jak.

 

Všemohoucí visačka

Na stránkách turnaje se hned vedle rezervačního formuláře lístků objevila nabídka pomoci při organizaci s titulkem „Hledáme dobrovolníky“. Tak se zeptáme. Dobře… A najednou jsme byli na seznamu a čekali na další instrukce. Pořadatelé nám zajistili ubytování v Praze, jídlo po celý den, dopravu na hřiště a zpět a navíc si každý mohl vybrat, na jaké pozici se bude pohybovat. Už takhle to znělo dost dobře.

Navíc na krku se nám houpala visačka s označením Staff, což v kombinaci s modrou vestou dobrovolníka zaručuje skoro neomezený pohyb po hřišti.

 

European Tour TV

Nakonec na nás náhodou zbyla pozice u televize. Hlásili jsme se první den u typických zelených kamionů britského štábu, dostali další visačku – tentokrát Media – a vyrazili na hřiště. Ukázalo se, že to byla teprve výhra. A o nějaké práci se nedalo mluvit. Občas držet mikrofon, hlásit šance na birdie nebo eagle nebo řídit bugynu. I ostatní dobrovolníci nám to záviděli.

O koho má zájem divák? Hlavně o ty nejlepší flighty. A přesně ty jsou pod drobnohledem kamer. Takže z první řady je vidět ten nejlepší golf. Vlastně ani ne z první. Z nulté. Protože většinu času stojíte tři metry od hráče nebo si povídáte a caddíkem.

 

Víkend za odměnu

Na začátku nám říkali, že nejhorší jsou první dva dny. Před cutem. A je to pravda. Ve čtvrtek a v pátek jsme obešli minimálně dvě osmnáctky, na hřišti byli v šest ráno a odjížděli v osm večer. Ale stálo to za to. Hlavně finálové kolo bylo parádní, když jdete s hráči od začátku do konce, vidíte nejenom samotnou hru, ale i emoce a všechno to dění kolem, davy diváků, radost, zklamání…

Nejkrásnější okamžik nastává ve chvíli, kdy se vstupuje na green osmnáctky, obklopený davy diváků, kteří vítají hráče přicházející k poslednímu úderu či dvěma.

 

Příští rok jdeme rozhodně znova. A fotka s Donaldsonem nám neuteče!

 

Martin a Filip Žákovcovi