stop
 

Loreta Golf Club Pyšely zahájil spolupráci s Českou Golfovou Asociací Hendikepovaných

 

 

Loreta Golf Club Pyšely vstupuje do své druhé golfové sezóny, a pokud byl první rok především bojem o to, abychom hráčům představili hřiště a služby v co nejlepším světle, nyní je již čas i na bohulibější činnosti.

Hendigolf se v posledních letech díky výborným výsledkům reprezentace ČR na European Disabled Golf Tour a svědomité práci vedení CZDGA, dostává do povědomí široké golfové veřejnosti. Samotné životní příběhy hráčů a nasazení, se kterým budují a rozvíjejí nové sportovní odvětví pro tělesně a zdravotně postižené nás inspirovaly na tolik, že jsme si sjednali schůzku s prezidentem Miroslavem Lidinským a generálním sekretářem asociace Janou Brábníkovou ohledně možné spolupráce. Po hodině a půl intenzivního jednání, které se neslo ve velmi přátelském duchu, bylo rozhodnuto. Loreta se stane partnerem České golfové asociace hendikepovaných - CZDGA.

Jaké jsou cíle našeho partnerství?

·         Vytvořit pro členy asociace a pro všechny zájemce o hru golfu z řad hendikepovaných ideální podmínky pro trénink a hru.

·         Zajistit finance pro zakoupení speciálního golfového vozíku pro hru vozíčkářů ve vzpřímené poloze – paragolfer.

·         Vytvořit podmínky pro trénink reprezentačního družstva.

·         Začlenit hendikepované hráče do členského života Loreta Golf Clubu Pyšely.

·         Zajistit kvalifikovanou službu trenéra ve spolupráci s fyzioterapeuty.

Chystané akce ve spolupráci s Českou Golfovou Asociací Hendikepovaných

·         Otevírací členský golfový turnaj formou Pro-Am s reprezentanty ČR v hendigolfu

·         Spolupořadatelství golfového turnaje České Golfové Asociace Hendikepovaných

·         Turnaje série Pyšelský Pašák, Ladies Morning a klubové turnaje LGCPY na podporu asociace

·         A další akce, které jsou zatím ve fázi zrodu

Věříme, že díky této spolupráci budeme nejen na Loretě vídat v dalších letech stále více hráčů, kteří si navzdory svému hendikepu naplno užívají krásy golfové hry.

 

Podívejte se, jak funguje paragolfer v akci. Naším cílem je získat prostředky na to, aby byl jeden takovýto vozík trvale k dispozici na Loretě.

 

VIDEO PARAGOLFER