stop
 

Loreťáci, nový handicapový systém je tady…

Určitě jste již zaznamenali informaci o změně handicapového systému, ale možná si nejste zcela jisti, co to pro vás bude znamenat. V tomto článku naleznete stručný popis o této novince.

 

Podle dosavadní EGA definice byl handicap vyjádřením hráčova herního potenciálu. Nová definice WHS (World Handicap System) navazuje na prokazatelné dovednosti hráče.

 

Co to tedy znamená v praxi? Vezmeme posledních 20 započítávaných výsledků, z nich vybereme 8 nejlepších přepočtených odchylek a z těch uděláme průměr (zaokrouhlený na jedno desetinné místo). A to je nový handicapový index.
 

Možná vás napadlo, co když nemám uhraných 20 výsledků? Nevadí, žádná četnost hry není předepsána. Pokud například hráč začíná s golfem, handicap lze určit již z jednoho výsledku.

 

Toto je samozřejmě jen stručný popis nového handicapového systému, který by měl znát každý golfista. Problematika systému je mnohem rozsáhlejší a jeho komplexní informace naleznete na oficiálním serveru ČGF odkaz ZDE .

 

Důležitou zmínkou je, že se nemění způsob, jakým se hrají a počítají turnaje. Nadále se hraje podle stejných platných pravidel, ať už jde o hru na rány, stableford, maximální skóre nebo jakoukoli jinou formu hry. Takže i když se nově handicap počítá přes rány, o oblíbené stablefordové turnaje nikdo z nás nepřijde.

 

Přechod na nový systém očekáváme v průběhu března 2020, kdy poprvé uvidíme svoje nové handicapy.

 

Přejeme hezkou hru a mnoho golfových úspěchů ke zlepšení svého handicapu v roce 2020! :)