stop
 

"Před druhým kolem ještě potrénujeme!"

Tomáši, být kapitánem týmu zní krásně a spíše jako čestná funkce. Každý, kdo se ale někdy pokoušel dát dohromady tým dospělých na dva víkendy soutěže ví, jak je to těžká a mnohdy až nevděčná funkce. Jak se podařilo tým poskládat tobě a jaký byl mezi členy zájem o reprezentaci?

Myslím, že jsi to dobře vystihnul. Navíc je to komplikováno tím, že jsme chtěli reprezentaci stavět i na nových členech a s některými jsme se ani neviděli. Tzn. Nominace se dělala korespondenčně na základě tabulkových hodnot HCP a bez přihlédnutí k aktuální výkonnosti.

To se trochu podepsalo i na zájmu hráčů a to hlavně u žen. Tam jsme se prostě nedostali na počet hráček (s rozumným HCP) se kterým bychom soutěž mohli odehrát.

Na druhou stranu jsem rád, že jsme mohli v juniorských kategoriích využít hráčů z Golfové Akademie Tomáše Slavíčka a přihlásit dvě juniorská družstva.

Jsou kluby, které se soutěží ČGF účastní jaksi okrajově, naopak jiné kluby své reprezentace podporují a pokoušejí se dostat do nejvyšších pater těchto soutěží i za cenu přestupů hráčů. Jak ty vidíš ambice týmu Lorety? Měli by tým tvořit golfově zdatní členové nebo bys v rámci vyšších ambic postavil raději tým ze špičkových hráčů bez hlubšího vztahu ke klubu?

Celý koncept Loreta Golf Clubu spočívá ve spojení golfu jako sportu a jako společenského prostředku. Tzn výkonnostní golf je nedílnou součástí tohoto konceptu. Ambice postupovat výše nesporně, jako všichni sportovci, máme, ale určitě ne za každou cenu např. „nákupem“ hráčů. Raději půjdeme postupnou cestou s hráči z vlastních řad případně golfové akademie a věřím, že se družstvu v budoucnosti dostane i širší podpory od klubu.

Mohl bys krátce popsat jakým systémem se IV. Liga hraje?

V nižší (výkonnostně) ligách se hraje systémem 4 kol (2 dvoudenní turnaje). Družstvo je tvořeno 6-ti hráči, kterým se počítá 5 nejlepších výsledků v každém kole na rány bez vyrovnání. V každé lize je 12 – 14 družstev a ty hrají dle regionů ČGF. Výjimkou je právě IV.liga, kde se v regionu Západ B sešlo 22 družstev!!!!

Po prvním kole, které se odehrálo o víkendu 8. a 9. června na hřišti Terasy Ústí nad Labem figuruje tým Loreta Golf Clubu Pyšely na 6. místě. Většina golfistů asi své kluby nikdy nereprezentovala. Popiš prosím atmosféru turnaje a tento konkrétní soutěžní víkend z pohledu hrajícího kapitána.

Když jsme minulý rok vstupovali do soutěže družstev, tak jsme měli velké obavy právě z atmosféry. Báli jsme se, že se nás tam soupeři budou snažit různě rozhodit nebo „uvařit“ na pravidlech. Naštěstí se tato obava nepotvrdila (až na drobné výjimky) a průběh je přátelský a hraje se pěkný golf.

Letos bylo bohužel 1. i 2. kolo narušeno nejen počasím, ale především obrovským počtem družstev a tedy i hráčů (22 x 6 = 132), poměrně technickým a pro řadu hráčů „exotickým“ a neznámým hřištěm. Výsledkem pak byla kola hraná okolo 6 hodin, zácpy na trojparových jamkách (v jednu chvíli 5 flightů na odpališti) a k tomu se v nedělním podvečeru přidala silná bouřka, která znemožnila dohrání 2. kola, které jsme díky Lukáši Braunovi a dalším, kteří stihli odehrát, slibně rozjeté.

Počítá se tedy jenom 1. kolo a po něm jsme na 6. místě. Věříme, že díky otevřeným tréninkovým plochám na Loretě budeme moci potrénovat a ve 3. a 4. kole 20. a 21. července ve Mstěticích se posuneme výsledkovou listinou nahoru.

Děkuji za rozhovor a přeji celému týmu ve druhém kole pěkné výsledky a pohodové parťáky do flightu.