stop
 

První hráči si zahráli na Loretě

Pátek 21. června byl dalším z důležitých kroků vedoucích k otevření golfového hřiště na Loretě. Od tohoto dne je v provozu prvních 9 jamek hřiště a druhá devítka na sebe nenechá dlouho čekat. Osmnáct jamek byste si na Loretě měli mít možnost zahrát již v polovině července!

Páteční program začal ještě za tmy, ve 4 hodiny ráno. Za doznívající bouřky se před klubovnou sešla skupinky asi třiceti nadšenců, které pozval na svůj "turnaj slunovratu" Head Greenkeeper Bohuslav Shejbal. Když se ve 4:30 postavil na odpaliště první flight, blýskalo se nejen za horizontem, ale také při odpalech od jejich driverů. Postupně se vyhouplo slunce a v časném ranním slunci se hřiště předvedlo v plné kráse. Turnaj slunovratu se hrál atypicky na 14 jamek a jeho účastníci tak měli unikátní možnost zahrát si i prvních pět jamek z druhé devítky. Vítězem se stal Čeněk Lorenc, který získal putovní cenu tohoto greenkeeperského turnaje, kterou je zlatý srp, který bude jako první trofej vystaven v klubovně Loreta Golf Clubu Pyšely. Turnaje se zúčastnila také necelá dvacítka členů Premium, kteří si přivstali a byli tak prvními členy, kteří si zahráli na Loretě.

Během zbytku dne si přijelo vyzkoušet hřiště dalších asi 60 hráčů, převážně z řad členů klubu. Pozornost celý den budila dvojice golfových komentátorů, Jaromír Bosák a Čeněk Lorenc. Ti se rozhodli otestovat svou výdrž a v nejdelší den roku odehrát maximální možný počet jamek. Po sedmnácti hodinách takřka nepřetržité hry se zastavili na úctyhodném počtu 72 jamek. Jejich počínání sledovali nejen všichni návštěvníci hřiště, ale také kamery České televize.

Děkujeme všem golfistům, kteří si přijeli v pátek zahrát na Loretu a za jejich pozitivní přístup a pochopení pro určitou syrovost nového hřiště. Věříme, že se Vám bude na Loretě líbit a stane se místem, kde se budete vždy cítit příjemně.

Přijeďte si zahrát i Vy. Těšíme se na Vás!