stop
 

První ročník výjezdní tour „Loreta na cestě“ vyvrcholil na Mnichu a Haugschlagu

 

Pátečním finále na Mnichu a sobotním turnajem na nádherném golfovém hřišti v Haugschlagu jsme společně zakončili první ročník naší klubové výjezdní tour.  Ale popořádku…

Naše tour začala v květnu na karlovarských Olšovkách, které byly jistě důstojným místem pro start nové tradice členských výjezdních turnajů na Loretě. Trochu nás během hry potrápil po zimě ještě ne zcela ideální stav greenů, občas i lehounký májový deštík, ale i tak jsme si první turnaj užili v krásném prostředí a v příjemné společnosti.

Další zastavení bylo na Kunětické hoře, kde účast ovlivnila pověst tohoto ryze sportovního hřiště s mnoha bunkery. Startovní listina proto byla nejkratší ze všech turnajů letošního ročníku. Kdo se zúčastnil, tak si kromě sportovního zážitku užil i krásné počasí a na závěr posezení v místní restauraci.

V červenci nás přivítala krásně zelená Ypsilonka, kde jsme se sešli v opět hojném počtu. Neprozřetelně jsem sliboval turnaj bez deště, snad jen s trochou zatažené oblohy… Bohužel mé sliby vzaly za své, když již po pár prvních jamkách přišel hustý déšť následovaný i bouřkou a odchodem ze hřiště do příjemného bouřkového domečku s polévkou, párky, škvarkovou pomazánkou a mnoha dalšími, zejména tekutými pochutinami. Za necelou hodinu jsme se mohli vrátit zpět, ale za trvalého deště…  Část hráčů rozmary počasí nevydržela, ale většina z nás dohrála alespoň pár posledních jamek už opět za plného slunce.

Jak už jsem zmínil na začátku, poslední část tour jsme absolvovali na hřištích Mnich a Haugschlag Waldviertel, a stálo to za to. Tentokrát předpověď počasí vyšla na 100 %, což byl jeden z předpokladů skvělé hry. Hlavní cenu získala a celkovou vítězkou tour se stala Alžběta Banya Šípová, účastnice všech vypsaných turnajů.

 

Konečné výsledky kategorie 0-18

Konečné výsledky kategorie 18,1-36

Konečné výsledky kategorie 37-54

 

Turnajů se zúčastnilo téměř 100 hráčů našeho klubu, což je i příslibem pro další ročník, na kterém už od teď začínáme pracovat. Bylo fajn vidět cestovat členy Lorety dohromady v jedné partě a trávit spolu i společné večery před turnaji. Zkrátka Loreta na cestě splnila jak sportovní ambice, tak především ty společenské.

Příští rok tedy na vás bude čekat druhý ročník, který přinese zajímavé změny a více turnajů v rámci naší tour.

Těším se s Vámi na viděnou „na cestě“ v roce 2018.

Radek Pilát