stop
 

Sezóna 2018 je za námi. Přečtěte si, proč bude ta následující ještě lepší!

 

Vážení členové, hráči,

sněžení v pondělí 19. listopadu ukončilo šestou golfovou sezónu Loreta Golf Clubu Pyšely. Rád bych Vám za celý tým hřiště a restaurace poděkoval za krásný rok, který jsme společně prožili. Věřím, že jste byli na Loretě spokojeni jak po golfové, tak i gastronomické stránce, a že vám vaše hra dělala radost. Zima je pro hřiště důležité období. Věříme, že přinese dostatek vláhy a nám dá čas na přípravu novinek, na které se můžete těšit na začátku sezóny. Pokusím se v textu shrnout vše, co byste měli pro následující měsíce vědět.
 

Provoz recepce

Hřiště, cvičné plochy i restaurace, jsou od 19.11. do začátku března uzavřeny.

Provozní doba recepce: 19.11. – 21.12. od 8 do 16 hodin

                                   22.12. – 1.1.2019 recepce uzavřena

                                   2.1.2019 – začátek sezóny od 8 do 16 hodin
 

Novinky 2019

Každoročně se snažíme, aby byla další sezóna z hlediska kvality hracích ploch a služeb zas o trochu lepší. Věřím, že se to daří. Pokud bychom vedle sebe dali hřiště v roce 2013 a nyní, divili bychom se, jaký jsme ušli kus cesty. Dnes už si málo kdo vzpomene třeba na to, že první dva roky nebyly na hřišti toalety. Nyní tam máme čtyři. Zima 2018/2019 bude ale z hlediska novinek a investic přeci jen trochu jiná. Čeká nás mnohé a těšíme se, že zlepšení pocítíte doslova již od příjezdu na Loretu. Co nás tedy čeká:

Údržba hřiště

 • Pravidelnými zásahy s použitím našeho strojového parku za sebou máme šestou sezónu bez velké aerifikace (děrování) a pískování greenů. V České republice jsme v tomto naprostá výjimka a díky tomu nabízíme vysokou kvalitu greenů od prvního dne sezóny, až do jejího úplného konce.
 • V loňském roce jsme zakoupili moderní stroj, který nám pomohl s prořezem hracích ploch a se sklízením rafů. Díky tomu vzrostla kvalita fairwayí a podařilo se nám přežít extrémně suché léto.
 • V letošním roce přibude do naší výbavy nejmodernější verze pojízdného postřikovače. Díky GPS navádění zajistí rovnoměrnou distribuci hnojiv a postřiků. Kromě toho, že nám umožní přejít na ekologičtější preparáty, měl by být efekt jeho použití okamžitě viditelný na hracích plochách. Pro fanoušky hnojení a postřiků přikládám video. Jak nám přibývají další motorizovaní pomocníci, už se nemůžeme vejít do stávajícího zázemí a stavíme jim nový hangár, aby jim v zimě nebyla zima na dvoře.
 • Nová bankrovačka, kterou pořizujeme nám dá možnost rychlejší přípravy hřiště v brzkých ranních hodinách. Aby měla co hrabat, čeká nás zimě doplnění písku ve všech bankrech.
 • Prořez a pískování fairwayí je velmi potřebný, ale také velmi nákladný druh údržby. Jsme rádi, že během pár dnů provedeme tento úkon čtvrtou sezónu v řadě. Kamiony s pískem již míří směr Pyšely.
 • Pokud nám bude v zimě počasí přát, dojde ke srovnání žlutých a bílých odpališť na jamce č.9.

Hráčský komfort

 • Jistě se shodneme, že cesta z parkoviště ke klubovně se zdá vždy dlouhá. Co teprve ale, když příroda zavolá?! V roce 2019 zprovozníme na parkovišti WC s malou převlékárnou. Jistě, v rámci hřiště jako celku, je to malý krok pro lidstvo, ale velký krok pro každého z nás. 
   
 • V zimě nás mimo jiné čeká kompletní výměna všech baterek v bugynách. Po pěti odjetých sezónách tak dosáhneme toho, že bugyny na jedno nabytí odjedou dvě kola a fakticky se tak zvýší kapacita nabízených bugyn, která v parném létě občas chyběla.
   
 • U odpališť č.10 postavíme jednoduchý startérský altán, kam bude možné také umístit občerstvení po deváté jamce.

Bezpečnost

 • Od loňského roku se postupně snažíme hřiště maximálně zajistit z hlediska bezpečnosti hráčů a kolemjdoucích. V příštím roce protáhneme ochranné sítě na jamce č.2 až k odpalištím. Vznikne vysoká ochranná síť za driving range v délce dvě stě  metrů. Tím budeme mít pokryta místa, kde reálně hrozí největší nebezpečí zranění.

A mimo tyto nejviditelnější novinky a investice máme připravenou řadu menších vylepšeních. Věřím, že se máte na co těšit. Neusínáme na vavřínech, nepřešlapujeme na místě. Jdeme stále vpřed vstříc vaší maximální spokojenosti!

 

Dejte Loretě hlas v anketě Hřiště roku 2018

Jen vy víte, zda si čtvrté vítězství v řadě zasloužíme. Pokud to tak cítíte, budu velmi vděčný za vaše hlasy pro Loretu. Hlasujte zde.

 

Makejte na sobě v zimě ať jste ready až se jaro zeptá…

Trenéři Jakub Važanský a Barbora Vejlupková se na vás budou těšit v krásném indooru v Kostelci u Křížků, který najdete jen deset minut od Pyšel a minutku autem z Kamenice. Pokud jste zde ještě nebyli, doporučuji zajet si na golf a vyzkoušet výbornou restauraci. Zimní lekce si prosím objednávejte přímo u trenérů:

Jakub Važanský: 777 090 184

Barbora Vejlupková: 721 552 542

 

Tip na dárek k Vánocům

Prague Golf Card jsme připravili spolu s kolegy ze Zbraslavi, Černého Mostu, Mstětic a Beřovic. Balíček 7 her na těchto 5ti hřištích včetně Lorety může být pěkným dárkem pod stromeček pro Vaše blízké. Prague Golf Card ve formě dárkového poukazu  si můžete zakoupit na recepci každého ze zapojených hřišť, nebo online pod tímto odkazem, kde najdete další informace.

 

Děkuji, že jste dočetli až sem. Přeji vám krásnou zimu, pohodové Vánoce a těším se na viděnou na jaře 2019.

Jirka Novosad