stop
 

Týmy Lorety bojovaly v soutěžích družstev na pěti frontách

Dnešním dnem skončila soutěžní sezóna pro družstva Lorety, která letos bojovala v pěti různých soutěžích České Golfové Fedarace. Naše družstva sice nezaznamenala výraznější úspěch v podobě postupu do vyšší soutěže, či do finále své kategorie, oproti minulým letům se ale zlepšila prakticky na všech frontách. Děkujeme všem hráčům a hráčkám, kteří reprezentovali v roce 2015 Loreta Golf Club Pyšely a také kapitánům Jakubovi Važanskému, Tomáši Hlinkovi a Adéle Beznoskové. 

Jak tedy naše družstva hrála?

Smíšený tým do 14ti let byl díky konání turnaje na Loretě černým koněm soutěže a věřil, že v případě, že všichni hráči zahrají vysoko nad své maximum, může pomýšlet na postup do finále. Na poslední postupovou příčku (čtvrté místo) nakonec Loreťáci ztratili deset ran a obsadili skvělé páté místo z osmnácti týmů. Kvalitu soutěže dokazuje, že na postup nestačl výsledek 243 ran, o který se zasloužili: František Šuráň (80), Matěj Beneš (81) a Šimon Štantejský (82). Čtvrtým hrajícím členem týmu byl Josef Šuráň a podporu celému týmu dodávala po celý den neúnavná náhradnice Eliška Zejdová.

Smíšený tým do 16ti let hrál o účast ve finále na hřišti Barbora. Až na Jana Purcharta ale patřili hráči do nižší věkové kategorie a byla to pro ně především příprava před kvalifikací Mistrovství do 14ti let. Tým Lorety ve složení (Matěj Beneš, Jan Purchart, Šimon Štantejský, František Šuráň, Jan Wdówka a Jan Zejda) nakonec obsadil jedenácté místo ze šestnácti.

Tým juniorů do 18ti let nepatřil na Hluboké rozhodně k favoritům. V této soutěži se již pohybují hráči se single a často i plusovými hendikepy. Naše družstvo bylo opět složené spíše z hráčů do patnácti let a s hendikepy v rozmezí od 10 do 25. Vzhledem ke své výkonnosti zahrál tým ve složení (Jan Purchart, Bertram Škařupa, Jan Wdówka, Jan Zejda a Filip Žákovec) nad své možnosti, když téměř všichni členové týmu zlepšovali. Na lepší než dvanácté místo ale jejich výkon nestačil.

Tým žen nastoupil letos do II. ligy, do které postoupil po skvělých výkonech v loňském roce. Družstvo ve složení Adéla Beznoskvá, Jana Cerny, Lucie Šarochová, Zuzana Trunečková a Eliška Zejdová) obsadilo po třech kolech ve hře na rány osmé místo. Děvčata si tak zajistila účast ve druhé lize i pro rok 2016 a následná dvě kola jamkovky již na výsledek týmu neměla vliv.

Tým můžů měl v Krajské soutěži Středočeského kraje postupové ambice. Bohužel doplatil na to, že hlavní tahouni týmu nemohli odehrát všechna kola. Nakonec skončil po čtyřech kolech hry na rány na druhém, bohužel nepostupovém místě z patnácti týmů. Muži bojovali ve složení (Lukáš Braun, Josef Cerny, Jakub Čadek, Jan Černohorský, Martin Fiedler, Jakub Hlinka, Tomáš Hlinka, Martin Křížek, David Nagy a Daniel Vajdák). Skvělé individuální výkony předvedli především Jakub Hlinka (69 ran v Benátkách), Lukáš Braun (72 ran v Poděbradech) a Jan Černohorský (73 ran v poděbradech).