stop
 

Nový dodavatel do naší rodiny .

Dobrá zpráva na léto:o)

Do naší vinné rodiny se přidali další odborníci na slovo vzatí a přátelé vína veltlin.cz.

- VELTLIN -

Zde ve VELTLINU přísaháme na lahodu c. a k. vín a otevíráme vrata lisoven od Roudnice až po Benátsko, potažmo až po Toskánsko, jehož velkovévody byli po dlouhou dobu právě Habsburkové. Víno bývalo zde u nás vpravdě každodenním nápojem a suterén naší „mezievropy“ tvořily tisíce a tisíce vinných sklepů – myriády svatostánků euforie…

Pestrost a lahoda středoevropských vín nás nepřestává uchvacovat. Jen nás velice mrzí, jak rychle se tato rozrůzněnost vytrácí vinou chemického průmyslu, jenž dnes sugeruje i těm nejmenším vinařům, že se bez jeho unifikujících, umrtvujících prostředků neobejdou.

A právě proto jsme se rozhodli soustředit zde ve VELTLINU na pomyslné arše středoevropská vína s hodnověrnou chutí, autentické moky, které vzešly z vinic neošetřovaných systémovými postřiky a jež kvasily bez přídavku nepatřičných selektovaných kvasinek, které doslova zamořují mnohé vinné sklepy.
Není však nejpodstatnější, zda budeme tato vína označovat jako autentická, biologická, organická, biodynamická či naturální. Vždy půjde o moky nevšední a poctivé, za nimiž stojí originální tvůrce,jehož vína jako jediní do ČR vozíme a s nimž jsme v pravidelném, přátelském styku.
A jelikož platíme za kvasinkové fetišisty, musíme nyní zvolat: Ať ve vás pučí radost z našich vín!

 

 

obrázek [2 396 kB]